Instagram, Hikayeler İçin Dört Yeni Etkileşimli Çıkartma Sundu

Instagram, en çok önemsediğiniz şeyler üzerinden arkadaşlarınızla bağlantı kurmanız için yeni yollar sağlayacak dört yeni etkileşimli çıkartma Hikayeler için kullanıma sunuyor. Şirket, bu yeni araçların size Hikayeler’de yaratıcı olmanız konusunda ilham vereceğini umuyor.

Öncelikle ​​Instagram, favori şarkılarınızı arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir “Müziğinizi Ekleyin” çıkartmasını ekledi. Çıkartma tepsisinden Müziğinizi Ekle’yi seçebilir, Instagram’ın müzik kitaplığından bir şarkı seçip bunu hikaye olarak yayınlayabilirsiniz. Instagram’a göre hikayenizi görüntüleyen kişiler, favori şarkılarını eklemek ve başlattığınız herkese açık başlığa katkıda bulunmak için Kendinizinkini Ekle düğmesine dokunabilecek.

Fotoğraflarınızın eski tarzda olmasını istiyorsanız Instagram’ın Çerçeveler çıkartmasını deneyebilirsiniz. Çıkartma, görsellerinizi Polaroid kamera kullanılarak çekilmiş gibi anında baskılara dönüştürüyor. Çerçeveler çıkartmasıyla Hikayeler olarak paylaştığınız görseller izleyicilere gri renkte görünecek. Görüntüleyenlerin çerçevenin içindeki görüntüyü geliştirmek için telefonlarını sallamaları (veya ‘Ortaya çıkarmak için salla’ düğmesine dokunmaları) gerekecek.

Benzer şekilde, yeni Reveal çıkartması da platformda gizli Hikayeler yayınlamanıza olanak tanıyor. Instagram, insanların hikayenizin içeriğini ancak onay için size doğrudan mesaj gönderdikten sonra görebileceklerini söylüyor. Yani bu ilginç olacak.

Cutouts çıkartması ise fotoğraflardan/videolardan nesneleri kesmenize ve bunları hikayelerinizde veya makaralarınızda çıkartma olarak kullanmanıza olanak tanıyor. Instagram, galeriden seçtiğiniz medyadan otomatik olarak bir kesme oluşturacak veya çıkartmanız için istediğiniz nesneyi manuel olarak seçebilirsiniz.

Galerinize ek olarak Instagram’da bulunan fotoğraflardan kesitler oluşturabilirsiniz. Öte yandan şirket, “yalnızca Instagram’daki herkese açık hesaplar tarafından paylaşılan uygun fotoğraflardan çıkartma oluşturma seçeneğini göreceğinizi” belirtiyor. Çıkartmayı kullanarak oluşturduğunuz kesitler ileride erişebilmeniz için çıkartma tepsinize kaydedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir